picture_as_pdf
Online kataloglarımızı görmek için tıklayınız
TÜMÜNÜ GÖR

Türk Bayrağı

Osmanlı Devleti tarafından 1844 yılında Türk Bayrağı kabul edilmiştir. Türk bayrağı satışı, Türk Bayrak Yapımı ve Bayrak tarihi konusunda sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti tarafından 29 Mayıs 1936 yılında 2994 sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile Türkiye’nin ulusal bayrağı resmi gazetede yayınladıktan sonra kabul edilmiştir. Türk Bayrağı ölçütleri ise 22 Eylül 1983 yılında bayrak son halini almıştır. Türk bayrağındaki al, kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil etmektedir. Gece yarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve yıldız ile Türkiye bayrağı görüntüsü oluşturmuştur.  Türk bayrağını ilk olarak Anadolu Selçuklu Hükümdarı Gıyaseddin Mesut tarafından Osman Beye gönderilmiştir. 15.yy’dan sonra ise al bayrağımız Yavuz Selim dönemindeki Çaldıran Savaşında yeşil bayrak olarak kullanılmasının yanı sıra 1842 yılında Abdulmecit döneminde 5 yıldız köşeli hali ile kullanılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti döneminde saltanatın kaldırılması ile 29 mayıs 1936 tarihinde Türk bayrağımızın şekli kesin olarak belirlenmiştir. 1937 tarihinde 27175 “Türkiye Bayrağı Nizamname ve Kararnamesi” ile Türk Bayrağı son hali ile düzenlenmiştir. Bayrak bir milletin bağımsızlığını bütünlüğünü temsil etmektedir. Türk Bayrağı kullanıldığı zamandan itibaren vatanımızın milli birlik ve beraberlik duygusu içerisinde olmasını sağlamaktadır. Türk bayrağı satışı konusunda Asya bayrak olarak birinci kaliteden üretim işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı kamu kurum ve kuruluşlarına göndermenin yanı sıra Türk Bayrak yapımı konusunda da sizlere bilgilendirme kurumumuz tarafından verilmektedir.1982 anayasasında belirtilen ebat ve ölçülerde firmamız tarafından bayrak üretimimiz gerçekleştirilmektedir. Milli bayramlarda kullanılmak üzere talep etmiş bayrak üretimlerini hazırlamak ile belirtilen adreslerinize ücretsiz kargo ile gönderimlerimiz firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Türk Bayrağı tarihi olarak Osmanlı Dönemine kadar dayanmaktadır. Bayrak hangi millete ait ise o ülkenin bütünlüğünü, şahsiyetini ve tarihi anlatmaktadır. Türk bayrağı konusunda devletine, milletine ve inançlarına saygı göstermek anlamlarına da gelmektedir. Türk bayrağı satışı konusunda kullanılan kumaşlar özel kaliteli kumaş türlerinden üretilmektedir. İç ve dış mekanlarda kullanılmasında farklılık göstermesinin yanı sıra iç mekanlarda saten kumaş, dış mekanlarda alpaka, paraşüt ve raşel kumaş türleri kullanılmaktadır. Türk bayrak yapımı konusunda Asya bayrak olarak fabrikasyon baskı tekniğinin yanı sıra ronjan ve disper baskı kalitelerini sizlere sunmaktadır. 20x300 cm boyutundan başlayarak 300*1600 cm ölçülerine kadar değişiklik göstermektedir. Türk bayrağı satışı siparişi vermek için bizimle iletişime geçebileceğiniz gibi ofisimize gelerek birebir görüşmeler yapabiliriz. Bayrak üreten kişilere bayrakçı denilmektedir. Piyasada Türk bayrağı yapan kaliteli firmalar bulmasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntıdan sizlere kurtaran Asya bayrak olarak 7/24 tüm sorunlarınıza destek vermektedir.

Bayrak yapımı konusunda detaylı bilgilere sahip olmanızı gereklidir. Bayrak üretiminden birden çok hesaplama ve formül yer almaktadır. Türk bayrağındaki ay ile yıldızın birbirine olan uzaklıkları, yıldız açısı ve ayın yayı ve benzeri konularda eşit orantıda ölçütlerin yapılması gereklidir. Orantıların doğru yapılmaması halinde Türk Bayrağı doğru ölçüleri taşımayacak ve görünüş olarak güzel görünmeyecektir.  Bu bakımdan dolayı sizlere kaliteyi ayağınıza kadar getirerek Türk bayrağı yapımı ölçülerine önem vermekteyiz.

Bayrak tarihi konuşunuzu sitemizde incelediğinizde kaliteli firma arasında yer aldığımızı görebileceksiniz. Aynı zamanda Asya bayrak olarak Türk bayrağı ve Türk Bayrağı Satışı konusunda detaylı bilgilendirmeler ile parlak görünümlü üretimlerini gerçekleştirilmektedir. Rengi solmuş ve deforme olmuş bayraklar iç ve dış mekanlarda kötü bir görünüme neden olacaktır. Bu yüzden dolayı sizlere Türk Bayrağı konusunda hizmetlerimize devam etmek ile beraber tüm kriterlere uygun olarak yapılmaktadır.