GALVANİZ BAYRAK DİREĞİ

Bayraklar devletlerin, özel şirketlerin, kulüplerin, federasyonların, dernek ve vakıfların simgesidir. Bu nedenle gerek devlet kurumları önünde gerek diğer önemli kuruluşların önünde hem Türk Bayrağı hem de varsa kuruluşun kendi bayrağı bulunur. Bayrakların göndere çekilebilmesi için direklerden yararlanılır. Kamera ve aydınlatma sistemleri için de direk ihtiyacı oluşur. İhtiyaca göre galvaniz bayrak direği ölçüleri değişmektedir. Bu direkler uzun yıllar kullanılabilmesi için kaliteli malzemelerden seçilmelidir. Galvaniz bayrak direği fiyatları ucuz olsun diye kalite terk edilmemelidir.

Galvaniz Bayrak Direkleri Fiyatları

Galvaniz bayrak direği seçiminde hassas olunmalıdır. Çünkü bayrak direkleri sürekli alınacak bir ürün değildir. Alınacak ürünün yıllarca kullanılacağı dikkate alındığında galvaniz bayrak direği firmasının iyi seçilmesi gerekmektedir. Ne yazık ki sektörde galvaniz bayrak direği fiyatları bakımından ucuz satış yaptığını iddia ederek müşterilerine ikinci kalite bayrak direği satan firmalar bulunmaktadır. Müşteriler başlangıçta memnun olsalar da ilerleyen zamanlarda galvaniz bayrak direklerinde meydana gelen paslanma ya da mekanizmaların çalışmaması gibi sorunlar baş ağrıtmaktadır. Firmamız uzun yıllardan beridir bayrak direkleri hizmetlerindedir. Büyük firma olması nedeniyle hammadde ve diğer giderleri düşük tutarak müşterisine en ekonomik fiyatları vermektedir.

Özel bir alan olan galvaniz bayrak direği sektöründe faaliyet gösteren firmamız personeli alanında uzman personeldir. Tüm çalışanlarımız istenilen eğitim düzeylerinden geçtikten sonra çalışmaya başlamaktadır. Firmamız kurumsal bir yapıda olup tamamen iş bölümü esasınca işlerini yürütmektedir. Ulusal veya uluslararası fuarlar takip edilmekte ve buralardaki kazanımlar derhal firma faaliyetlerine yansıtılmaktadır.

Direk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Galvaniz bayrak direği fiyatları ekonomik açıdan önemli olsa da alınacak direklerde 304 standartları olarak bilinen bir dizi şartın bulunması gerekir. Direğin paslanmaz ve galvaniz çelikten üretilmesi çok önemlidir. Çünkü bu malzemeler paslanma yapmaz ve her daim yeni görünür. Kurum önündeki direğin eskimiş görünmesi hoş bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca sürekli direk bakımı yapılması da ekstra zaman ve maliyet gerektirir. Bunlarla uğraşmamak için paslanmaz ve galvaniz çelik tercihi zorunludur.

Galvaniz Bayrak Direklerinin Ölçüleri ve Özellikleri Nedir?

Galvaniz bayrak direkleri; kalite derecesi st37 olan sacın sıcak galvaniz kazanlarında işlem görüp kaplanmasıyla oluşur. Sacın kalitesi ve galvanizin yapısı itibariyle galvaniz bayrak direkleri darbelere dayanıklıdır. Hava şartlarından zarar görmez, renk atması yapmaz. Uzun direklerde genellikle galvaniz direkler tercih edilir ve galvaniz bayrak direği ölçüleri 100 metreye ulaşabilir.

Galvaniz Bayrak Direklerinin Çeşitleri Nelerdir?

Galvaniz bayrak direkleri kurumların taleplerine göre iki şekilde üretilmektedir. Bunlar bayrağın bağlanacağı ipin ya da halatın kullanım şekline göre birbirlerinden ayrılır.

  • Dıştan İpli Bayrak Direkleri: Bunlara sonsuz tepe dönerli direkler de denmektedir. Bu galvaniz direklerde ip makarası direği direğin en tepesindeki tepe mekanizmasına bağlıdır. Bayrağın dengede durması için ip direğin zeminle buluştuğu noktada bulunan sabitleme aparatına bağlanır. Basit makine mantığı ile çalışmaktadır. Dolayısı ile rüzgar, fırtına ve benzeri çevresel etkilere açıktır. İp dışarıda olduğundan çevresel etkiler sonunda bayrağın düz durmaması ya da galvaniz bayrak direği etrafını çevrelemesi gibi sorunlar oluşmaktadır. Bu nedenle günümüzde kurumların öncelikli tercihi değildir.
  • İçten İpli Sonsuz Döner Mekanizmalı Bayrak Direkleri: Bu sistemde bayrağı tutan ip galvaniz bayrak direği içindedir. İp çelik halattan oluşur. Direğin tepe kısmın sonsuz döner sistem vardır. Dışarıdan bakıldığında görüntü olarak sadece bayrak ve direk görülmektedir. İplerin sabitleneceği aparat da yine galvaniz direk içerisindedir. İpin boyu direk üzerindeki bir kol vasıtasıyla manuel olarak kontrol edilmektedir. Bu kol direk üzerinde sabit değildir. Sadece bayrağın çekileceği ya da indirileceği zaman takılıp kullanılır. Tüm mekanizmalar kendi içerisinde yer aldığında direğin boyutu ve çevresel şartlar ne olursa olsun kolayca montajı yapılır. Kullanımında da çevresel etkilere kapalıdır. Çünkü sonsuz döner sistemi vardır. Bu döner sistem direk üzerinde daire çizebildiği için rüzgâra göre hareket ederek bayrağın konumunu korur. Direk boyutu ortalamanın üstünde olduğu zaman ya da bayrak ağırlığı fazla olduğunda elle kontrol zor olmaktadır. Kişiye fazla ağırlık düşmekte, bundan ziyade kontrol edilmesinde güçlükler yaşanmaktadır. Eğer direğin uzunluğu çok yüksek ya da bayrak çok ağır ise bu sistemde asansör mekanizması koyulabilmektedir.

 

Profesyonel Bayrak Hizmeti Sunuyoruz

Sizlere Profesyonel Hizmet Sağlamak İçin Haftanın 6 Günü Çalışıyoruz!

Hemen Arayın

+90 545 515 52 44